גלוי מרצון – פרשת הבנקים

Businessmen Handshake Agreement Support Unity Welcome Conceptלאחרונה אנו רואים כי רשות המיסים העלתה הילוך במאבק בהון השחור בארץ ובחו”ל, אשר הגיעה לשיתופי פעולה בין רשויות המס השונות בעולם, דבר אשר לא היה נהוג עד כה.
עיקר שיתופי פעולה אלו מסתכם, בפעולה מאד פשוטה של העברת מידע הדדית של שמות של תושבי ישראל אשר מחזיקים בנכסים ובחשבונות בנקים בחו”ל והפוך.
בעקבות מידע זה הגבירה רשות המיסים את האכיפה והחלה לפעול באופן אינטנסיבי כנגד אותם אנשים המופיעים ברשימות  ועל תוצאותיהן אנו יכולים ללמוד מהתקשורת דוגמת פרשת הבנקים בשוויץ : UBS ו HSBC.

במקביל לפעילות האכיפה האינטנסיביות, נותנת רשות המיסים הזדמנות לאותם ישראלים אשר נמצאים בקבוצת האנשים שלהם קיים חשבון בנק בחו”ל או הכנסות מנכסים מחו”ל, לבצע הליך גילוי מרצון  אודות הכנסות שלא דווחו ואף פתחה חלון הזדמנויות למשך שנה אחת, המאפשר לנישומים לדווח על הכנסותיהם מחוץ לישראל ללא חשש מהרשעה פלילית. הנוהל החדש מאפשר שני מסלולים. מסלול אנונימי ומסלול מקוצר.

בפועל, הליך הגילוי מרצון הינו מורכב ומתבצע  במקביל מול מספר גורמים ברשות המיסים, כשלאופן, דרך  ועיתוי הצגת העובדות משמעות קריטית לתוצאת המס הסופית ולמזעור הסיכונים לנישום.
ניהול הליך גילוי מרצון, דורש הבנה רחבה של מכלול הסוגיות וההשלכות נשוא הגילוי, תוך הערכת סיכונים וסיכויים אופטימלית,  כמו גם ניהול משא ומתן דינאמי, שקול ומקצועי, במטרה להגיע לכדי הסכם בעל תוצאת מס אופטימלית ולמזעור נזקים וסיכונים מיותרים לנישום.

למשרדנו, ניסיון רב ותוצאות מוכחות בהליך מסוג זה בפרט ובייצוג לקוחות מול רשויות המס בכלל.
הימנעו מהליך פלילי !!! מומלץ מאד לכל מי שמסמך זה מדבר אליו או לקרובים אליו לא להמתין וליצור קשר עם משרדנו לפגישת יעוץ ראשונה ללא עלות ולקבלת פרטים נוספים.